Czym zmyć długopis ze skóry? 4 domowe sposoby

Przypadkowo maznęłaś długopisem po torebce? Boisz się, że będziesz musiała spisać ją na straty? Zachowaj spokój! Każde nawet najtrudniejsze zabrudzenie można usunąć, trzeba tylko wiedzieć jak. Czym zmyć długopis ze skóry? Przedstawiamy 4 domowe sposoby, które skutecznie pomogą ci poradzić sobie z tym problemem.

Sok z cytryny pomoże ci pozbyć się plam po długopisie

Zauważyłaś plamę na swojej ulubionej torebce? Czym zmyć długopis ze skóry? Wypróbuj sprawdzony sposób i sięgnij po sok z cytryny. Pomoże ci wywabić nawet bardzo stare zabrudzenia. Wyciśnij kilka kropel soku. Weź wacik kosmetyczny albo delikatną szmatkę i potrzyj zabrudzone miejsce. Nie rób tego za mocno, ponieważ możesz przez przypadek zarysować skórę. Następnie wytrzyj sok czystą szmatką lub kolejnym wacikiem.

Nie masz pod ręką cytryny? Poszukaj kwasku cytrynowego. Posyp proszkiem plamę z długopisu i zostaw na parę chwil. Następnie delikatnie zsyp proszek. Zabrudzenie powinno zniknąć.

Sięgnij po spirytus salicylowy

Nie wiesz czym zmyć długopis ze skóry? Wiele osób poleca spirytus salicylowy. Ten sposób usuwania zabrudzeń jest bardzo podobny do wcześniejszego, z wykorzystaniem cytryny. Owoc zastępujesz roztworem z alkoholu. Tutaj również pamiętaj, o tym, by bardzo delikatnie pocierać skórę. Niektórzy ostrożnie wlewają kilka kropel roztworu na zabrudzenie i pozostawiają je na kilka minut. Zanim jednak polejesz torebkę alkoholem, sprawdź w niewidocznym miejscu, czy ta substancja, zostawiona na materiale nie pozostawi po sobie trwałych, nieestetycznych śladów.

Usuń plamy po długopisie lakierem do włosów

Szukasz domowego sposobu czym zmyć długopis ze skóry? Preparat, który ci w tym pomoże na pewno masz w swojej łazience. Jest to lakier do włosów. Spryskaj nim torebkę, tak długo, dopóki zabrudzenie się nie rozpuści. Martwisz się, że miejsce po lakierze pozostanie klejące? Zmocz czystą ściereczkę w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. W ten sposób szybko i skutecznie usuniesz pozostałości lakieru i będziesz mogła cieszyć się czystą torebką.

Wypróbuj szare mydło

Rozmyślasz o tym, czym zmyć długopis ze skóry? Jak bezpiecznie wyczyścić materiał? Użyj szarego mydła. Możesz rozpuścić je w letniej wodzie i uzyskanym w ten sposób roztworem przetrzeć zabrudzone miejsce. Następnie wytrzyj je do sucha czystą ściereczką. To bardzo ważny krok, którego nie należy pomijać, ponieważ skóra nie lubi wilgoci. Wiele osób pociera kostką mydła ślady po długopisie, a pozostałości po prostu strzepuje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl