Jak łączyć kolory ubrań? 7 sposobów na udane zestawienia

Połączenia kolorystyczne bywają kłopotliwe nawet dla doświadczonych miłośniczek mody. Źle dobrana kolorystyka potrafi zrujnować nawet najlepszą stylizację. Jak łączyć kolory ubrań? Przedstawiamy kilka sprawdzonych zasad.

W dobieraniu kolorów odzieży pomocne będzie koło barw. Na jego podstawie powstało kilka praktycznych i uniwersalnych zasad.

1. Wybierz Kontrast

Zestawienia kolorów kontrastowych wyglądają ładnie i ciekawie. Połączenie przeciwnych barw sprawia, że stylizacja ma charakter i nie wydaje się mdła. Jak łączyć kolory ubrań przy pomocy koła? Zestaw barwy, leżące po przeciwległych stronach, na przykład niebieski z pomarańczowym, czy czerwień z turkusem.

2. Unikaj barw sąsiadujących

Kolory sąsiadujące, czyli takie, które w kole znajdują się obok siebie. Dla przykładu – czerwień i pomarańcz to dość ryzykowne połączenie.

3. Łącz barwy pokrewne

Taki zestaw będzie spokojniejszy i harmonijny. Granat i fiolet to ciekawa kompozycja.

4. Spróbuj barw monochromatycznych

Jak łączyć kolory ubrań w ten sposób? To zestawienie odzieży w jednej barwie, która może różnić się odcieniem. Jednolitą stylizację możesz przełamać dodatkami w innym kolorze.

5. Dobierz temperaturę

Każdy kolor ma określoną temperaturę – ciepłą lub zimną. Barwy ciepłe to na przykład żółty, czerwony i złoty. Zimne odcienie to zielony, niebieski i fioletowy. Jak łączyć kolory ubrań według barw? Zasada jest prosta. Ciepłe zestawiaj z ciepłymi, a zimne z zimnymi. Jako bazę do stylizacji możesz wykorzystać dwa kolory neutralne – czerń i biel to barwy, które pasują niemal do wszystkiego.

6. Uważaj na wyjątki

Przyjęło się, że nie należy zestawiać czerni z granatem i brązem. Takie połączenia wyglądają nieco mrocznie i dodają lat. Podobny efekt uzyskasz przy zestawieniu dwóch ciemnych odcieni.

7. Odpowiednio dobieraj wzory

Jak łączyć kolory ubrań ze wzorami? Znajdź jeden lub dwa odcienie, które występują w aplikacji i dobierz do nich resztę garderoby. Pozwoli Ci to uniknąć komicznego i przerysowanego efektu, który zdarza się przy wzorzystych stylizacjach.

Mamy nadzieję, że nasza odpowiedź na pytanie „jak łączyć kolory ubrań?” okazała się wyczerpująca i dostarczyła Ci cennych wskazówek. Dobre zestawienia barw wynikają z kilku prostych zasad. Warto je zapamiętać. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas i nerwy przy codziennym wyborze stylizacji, ale też gwarantuje świetny efekt wizualny. Dzięki modowym trikom będziesz wyglądać pięknie bez wydawania fortuny na nowe, markowe ciuchy. Baw się kolorem i pamiętaj o naszych wskazówkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl